
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.4 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.64 mm |
| Depth | 2.44 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Weight | 0.801 g |
| Interface | SPI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Power Dissipation | 2.4 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 14 ns |
| Data Rate | 34 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 2.5 ns |
| Isolation Voltage | 5 kV |
| Max Input Current | 18 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 10 mA, 13.5 mA |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
